3. У ХРАМЕ


У Храм увайду і зацеплю свечачку,
Прад святымі мошчамі стану.
Дзякуй, ойча наш Іаане,
За Тваё вялікае сэрца.


За малітву тваю няспынную,
За любоў да людзей убогіх.
З іх нікога ў жыцці не пакінуў Ты
Словам добрым і дапамогаю.


Усе прароцтвы Твае здзяйсняліся,
Слова кожнае адбылося:
I Царыца Нябёс з’яўлялася,
I дыханне Яе засталося.


Дзякуй, бацюшка Іаане,
Што квітнее зямля Кармянская.
...Светлым раннем
у Пакроўскім храме
Ціха ліецца малітва манаская.
https://holypoem.com/12414
@holypoem

добавил: Ангелина Добровольская 434 читателя

Похожие стихи

Напрадвесні
Ангелина Добровольская
492
Хто дасць мне крылы?
Ангелина Добровольская
555
У храме
Ангелина Добровольская
434
Имя твой крест...
Ангелина Добровольская
393
Возделывая сад души...
Ангелина Добровольская
334
Ритм снежинок как звон псалтири...
Ангелина Добровольская
454
0

Комментарии

Комментариев нет

Форма входа

Тематика стихотворений

Статистика пользователей

Онлайн всего: 274
Гостей: 273
Пользователей: 1

Игорь Желтобрюх